Пређи на главни садржај

[VIDEO] Nova pravila unosa prtljaga u avion Ryanair-a od 1.novembra

ilustracija; (foto: Fly from Niš)
Irski niskotarifni avio-prevoznik Ryanair od 1.novembra uvodi nova pravila oko unosa kabinskog prtljaga u avion kao i nove cene za čekirani prtljag.

Usled sve većeg korišćenja unosa dva besplatna prtljaga u avion (mala torba i kabinski prtljag) koje prouzrokuje velika kašnjenja i odlaganja letova pre svega zbog malog broja slobodnog mesta u putničkoj kabini Ryanair će od 1.novembra primenjivati sledeća pravila:
  1. Putnicima sa "Priority" ukrcavanjem u avion(uključujući i Plus, Flexi Plus & Family Plus) biće omogućeno da u putničku kabini unesu dva prtljaga(malu torbu i kabinski prtljag). "Priority" ukrcavanje se može kupiti prilikom kupovine karte na sajtu Ryanair-a po ceni već od 5€ ili naknadno po ceni od 6€ sve do jednog sata pre samog leta.
  2. Putnici koji nemaju ovakav vid ukrcavanja u avion biće omogućeno da unesu malu torbu i da će svoj kabinski prtljag morati da ostave prilikom izlaza iz gejta, a koji će se besplatno staviti u prtljažnik aviona.

  3. Od 1.novembra povećava se i veći broj novisosti čekiranog prtljaga sa 15kg na 20kg.  Za 20kg putnik će čekirani prtljag platiti 25€.
Iz Ryanair poručuju da se nadaju da će na ovaj način motivisati one putnike koji nose sa sobom dva prtljaga u putničku kabinu, da svoj veći prtljag čekiraju i samim ti da se izbegnu nepotrebne gužve odnosno kašnjenja ili odlaganja samog leta.

Inače i Wizz Air će od zimske sezone primenjivati nova pravila oko unosa prtljaga u avion, a više o tome možete pročitati ovde.



Tekst: A.P.
Fly from Niš

Коментари