Пређи на главни садржај

Letite do Ciriha po ceni povratne karte već od 122,36€

ilustracija (foto: FB Aerodrom Niš)

Švajcarski nacionalni avio-prevoznik SWISS od 30. juna naredne godine prevoziće ponovo putnike iz Niša do Ciriha tokom špica letnje sezone. SWISS će se tako vratiti u Niš posle nekoliko godina pauze.

Vest koju je SWISS objavio da će Niš ponovo staviti u svoj red letenja, ponovo je izazvala veliko interesovanje putnika za ovom destinacijom, ali i mogućnošću što će ponovo moći da koriste veliki broj drugih destinacija širom Evrope i sveta preko aerodroma Cirih.

Ukoliko se i dalje niste odlučili da tokom leta poseti ovaj grad u Švajcarskoj, SWISS vam nudi izuzetno povoljne cene avio-karata i to po ceni karte 77,98€ (karta u jednom pravcu) odnosno 122,36€ (povratna karta).

SWISS će iz Niša da podsetimo leteti svakog ponedeljka (u prepodnevnom terminu 09.05h sletanje u Niš i 09.50h poletanje za Cirih) i četvrtka (u popodnevnom terminu 18.50h sletanje u Niš i 19.45h poletanje za Cirih) od 30. juna do 21. avgusta 2025. godine. Karte su dostupne na zvaničnom sajtu avio-kompanije www.swiss.com .

Tarifne usluge

Ukoliko niste član lojaliti kluba Lufthansa grupe Miles and More, treba da znate da postoje određe tarife ekonomskih i biznih karata ukoliko prvi put planirate da koristite usluge SWISS-a.

- Economy Light - ručna torba do 8kg  bez prava na ponovni rebuking, kao i bez refundacije

- Economy Standard - ručna torba do 8kg, čekirani prtljag do 23kg, rebunking je moguć uz određene uslove, bez refundacije, mogućnost rezervacije sedišta (gde je moguće)

- Economy Green - ručna torba do 8kg, čekirani prtljag do 23kg, rebunking je moguć uz određene uslove, bez refundacije, mogućnost rezervacije sedišta (gde je moguće), CO2

- Economy Flex- ručna torba do 8kg, čekirani prtljag do 23kg, rebunking je moguć uz određene uslove, refundacija je moguća uz određene uslove

- Business Saver - 2 ručne torbe do 8kg, 2 čekirana prtljaga do 32kg, bez rebukinga i refundacije, mogućnost rezervacije sedišta (gde je moguće), mogućnost praznog sedišta u sredini (gde je moguće)

- Business Flex - 2 ručne torbe do 8kg, 2 čekirana prtljaga do 32kg,  rebunking je moguć uz određene uslove, refundacija je moguća, mogućnost rezervacije sedišta (gde je moguće), mogućnost praznog sedišta u sredini (gde je moguće)

- Business Green - 2 ručne torbe do 8kg, 2 čekirana prtljaga do 32kg,  rebunking je moguć uz određene uslove, refundacija nije moguća, mogućnost rezervacije sedišta (gde je moguće), mogućnost praznog sedišta u sredini (gde je moguće), CO2

Tipovi aviona i kapaciteti koji će leteti iz Niša

SWISS će svoje putnike prevoziti avionima tipa Erbas A220-100 ili A220-300, kao i sa avionima takođe švajcarske avio-kompanije Helvetic Airways tipa Embraer 195 E2 generacije kapaciteta 134 sedišta.

Podsećanje

Švajcarski nacionalni avio-prevoznik SWISS uspostavio je 2. aprila 2017. godine letove između Niša i Ciriha. Na ovoj relaciji leteo je sve do letnje sezone 2021. godine (određeni prekidi u redu letenja su bili tokom COVID-19). SWISS je povezivao i Niš sa svetom, nudići veliki broj direktnih destinacija preko aerodroma Cirih.

Pokušaja da se opet uspotavi linija bilo je od strane srpskog nacionalnog avio-prevoznika Air Serbia tokom zimske sezone 2022. godine. Ispostavilo se da ovi letovi nisu bili komercijalno isplativi za kompaniju i letovi su ubrzo nakon toga ukinuti.

Prve letove ka Cirihu pokrenuo je još 2004. godine Montenegro Airlines koji je leteo ka ovoj destinaciji u jednom periodu do raspada državne zajednice SCG i 5 puta nedeljno u jednom periodu. Paralelno sa njim leteo je i JAT do 2009. godine. Montenegro Airlines održavao je vezu između Niša i Ciriha preko Podgorice izmedju 2010. i 2013. godine. Pored SWISS, Germania Flug leteo je takođe na ovoj liniji tokom 2017. godine.


Tekst: A.P.
Fly from Niš

Коментари

Популарни постови са овог блога

Cenovni pregled avio-karata iz Niša - FEBRUAR / MART 2026

ilustracija (foto: FB Aerodrom Niš) Ukoliko planirate da sa niškog aerodroma letite ka nekoj od mnogobrojnih destinacija širom Evrope sa jednom od 3 avio-kompanije (Ryanair, Wizz Air, Air Serbia) tokom februara i marta 2026. godine, ovo su trenutno najniže cene avio-karata u jednom smeru ka postojećim destinacijama. Destinacija Mesec Avio-kompanija Cena već od Beč(VIE) Februar / Mart Ryanair 16,99€ / 16,99€ Malta(MLA) Februar / Mart Ryanair 14,99€ / 23,99€ Bazel Miluz(MLH) Februar / Mart Wizz Air 1839 RSD / 1839 RSD Memingen(FMM) Februar / Mart Wizz Air 1839 RSD / 1839 RSD Dortmund(DTM) Februar / Mart ...

Predsednik Srbije najavio mogućnost novih linija iz Niša i nastavak daljeg ulaganja u Aerodrom

ilustracija (foto: FB Aerodrom Niš) Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas da će država nastaviti u niški aerodrom "Konstantin Veliki" kako po pitanju razvoja infrastrukture, tako i po pitanju da se poveća broj linija iz Niša. Govoreći o broju linija sa niškog aerodroma, predsednik je izjavio da će državama razgovarati sa niskotarifnim avio-prevoznicima kako bi otvorili letove ka severu Italije, ali i da Air Serbia takođe uvede odnosno prebaci jednu važnu liniju iz Beograda. - Uskoro kreću letovi za Dortmund, moramo da vidimo kako da za sever Italije vratimo neku od tih niskotarifnih avio-kompanija i da možda sagledamo kako da još jednu važnu liniju Air Serbia-e premestimo direktno za Niš. - rekao je predsednik Srbije gostujući u emijisi na Prva TV Predsednik je dodatno izjavio da država mora da dodatno poboljša niški aerodrom po pitanju avio-linija, ali da sa druge strane ne ugrozi poslovanje Air Serbia-e velikim i značajnim prisustvom niskotarifnih avio-prevoz...

[SAMO DANAS] Letovi Wizz Air-a iz Niša već od 14,41€

ilustracija (foto: FB Aerodrom Niš) Mađarski niskotarifni avio-prevoznik pokrenuo je danas akciju niskih cene avio-karata za određene destinacije u ponudi među kojima su se našle i destinacije iz Niša. Putnici koji danas kupe karte sa popustom moćiće u periodu od 25. decembra do 26. marta naredne godine da jeftinije lete sa niškog aerodroma. Cene avio-karata snižene 20% na sve destinacije iz Niša i to Bazel Miluza, Bratislave, Memingena i Dortmunda mogu se kupiti već sada preko zvaničnog sajta avio-kompanije , turističkih agencija širom Srbije kao i na šalteru za prodaju karata na Aerodromu Konstantin Veliki (nova zgrada putničkog terminala). Najniže cene avio-karata kreću se već od 1691 dinara i to do Bazel Miluza, Bratislave i Memingena. Do Dortmunda možete kupiti kartu po ceni već od 2187 dinara. Podsetimo da Wizz Air tokom zimskog reda letenja leti do Bazela odnosno Miluza, Memingena, Bratislave i do Dortmunda (05.01.2026). Tekst: A.P. Fly from Niš

[MAPA] Zatvorena petlja "Niš-sever" iz pravca Beograda. Putnicima na raspolaganju alternativni putni pravci.

(printscreen putevi-srbije.rs) Danas u 13 časova započeti su radovi na rehabilitaciji mosta petlje "Niš-sever" koja će biti zatvorena za saobraćaj do 14. januara naredne godine.Putnici koji dolaze iz severnih i juznih krajeva Srbije i regiona moraće da preko alternativnih putnih pravaca dodju na Aerodrom Niš. Ovo je vrlo važno za sve putnike koji se iz severnih i južnih krajeva Srbije upućuju ka niškom aerodromu "Konstantin Veliki". Tokom izvođenja radova na mostu nije moguće koristi petlju "Niš-sever" iz pravca Beograda odnosno Vranja. Na petlji Niš sever biće moguće isključenje iz pravca Pirota, kao i uključenje na auto-put u smeru ka Beogradu. Za saobraćaj će biti zatvoreno isključenje na petlji Niš sever iz pravca Beograda, kao i uključenje na auto-put u smeru ka Pirotu, i zaustavna saobraćajna traka u zoni stubova mosta u smeru ka petlji Trupale, dok će se saobraćaj odvijati voznom i preticajnom saobraćajnom trakom. Za sve koji dolaze sa ...

[SAMO DANAS] Promotivna akcija Ryanair-a iz Niša

ilustracija (foto: FB Aerodrom Niš) Najveći niskotarifni avio-prevoznik Ryanair danas nudi  snižene cene avio-karata za određene destinacije za period putovanja od 8. januara do 28. februara . Iskoristite ovo sniženje i leteti jeftino iz Niša. Akcija traje samo danas. Današnjom akcijom obuhvaćena je popularna niška destinacija Malta gde trenutna cena karte se kreće već od 22,33€. Kupite Vašu kartu za Beč, Stokholm, Maltu ili Krf već danas putem zvaničnog sajta avio-kompanije , turističkih agencija za prodaju avio-karata širom Srbije kao i u holu putničkog terminala aerodroma "Konstantin Veliki" Niš. Podsećamo ovom prilikom da se letovi Stokholm Arlande i Krfa završavaju krajem oktobra i ponovo nastavljaju od kraja marta odnosno početka juna 2026. godine. Tekst: A.P. Fly from Niš